Smart

MALI PRZEDSIĘBIORCY

 

 

WARSZTATY MALI PRZEDSIĘBIORCY

 

 

 

Co to za warsztaty?


Mali Przedsiębiorcy to atrakcyjne warsztaty dla przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych ukierunkowane na szeroko pojętą edukację w zakresie finansów, ekonomii oraz promocję przedsiębiorczej postawy. Zajęcia prowadzimy na terenie przedszkoli, szkół oraz innych placówek edukacyjnych, a także w siedzibach firm.  


Czego uczymy?


Na zajęciach uczymy, jak mądrze wydawać pieniądze (nawet najmniejsze kwoty) i jak oszczędzać. Kształcimy w dzieciach spojrzenie na świat w typie Małego Milionera, by nigdy nie musiały liczyć na innych, lecz na siebie i swoje umiejętności.

 

Pobierz plan kursu:

Plan kursu Mali Przedsiębiorcy na rok szkolny 2019/2020

 

Zapisy na zajęcia w Łodzi: https://forms.gle/5FFimJFUraUXWnow5

 

Zapisy na zajęcia w pozostałych miastach:

plock@smartkidacademy.com

wroclaw@smartkidacademy.com

trojmiasto@smartkidacademy.com

 

 

 

Na naszych warsztatach dzieci zaczynają rozumieć:


·      skąd rodzice biorą pieniądze i że nie „ze ściany”, czyli bankomatu,
·      że pieniądze nie służą tylko po to, by wydawać je na przyjemności,
·      że oszczędzanie jest potrzebne.


Dowiadują się też:


·      czym jest budżet domowy,
·      jak płacić mniej i podejmować mądre decyzje zakupowe,
·      jak nie ulegać reklamie i zachować ostrożność w „czytaniu” rabatów i promocji,
·      jak rozróżnić „dobry dług” od „złego długu”,


Poza tym poznają historię pieniądza, podstawowe terminy (waluty, podatki, kredyty) oraz inspirujące sylwetki słynnych milionerów i miliarderów m.in. Warrena Buffetta czy Carlosa Slim Helu. Uczą się zasad fair play, wartości wolontariatu, umiejętności interpersonalnych, zaradności i tego, że pieniądze są ważne, ale nie wszystko można za nie kupić.

 


Jak uczymy?


Nasze zajęcia mają formę zabawy. Nie prowadzimy wykładu, bo wiemy, że dzieci słabo tolerują nudne pogadanki. Za to dużo się bawimy, śmiejemy i ruszamy. Angażujemy wyobraźnię dzieci i motywujemy je kreatywnymi wyzwaniami. Korzystamy ze specjalnie przygotowanych pomocy edukacyjnych, jak karty pracy i rekwizyty np. zabawkowy bankomat, własna waluta, karty płatnicze. Nad przebiegiem zajęć czuwają wykwalifikowani trenerzy. 

 

 

 Foto: Sławek Nakoneczny

 

Zalety warsztatów:


·       atrakcyjna i angażująca forma (dzieci świetnie się z nami bawią)
·       praktyczna tematyka (dzieci zdobywają realne umiejętności i wyrabiają w sobie dobre nawyki)
·       różnorodne scenariusze   
 
Dlaczego warto uczyć dzieci przedsiębiorczości?


Nauka od najmłodszych lat jest najcenniejsza, bo wtedy wyrabiamy nawyki, które procentują w dalszym życiu, uczymy się spojrzenia na świat i określamy swoją rolę w tym świecie. Skoro pieniądze są jednym z najważniejszych obszarów życia każdego człowieka, warto o nich rozmawiać zawczasu - już z najmłodszymi.


Mądre gospodarowanie pieniędzmi jest jedną z najbardziej użytecznych umiejętności. Sprawia, że nie musimy co miesiąc martwić się, jak powiązać koniec z końcem i otwiera drzwi do wielu nowych możliwości.


Przedsiębiorcze dzieci mają łatwiej. Nie tylko potrafią zgromadzić oszczędności, ale też aktywnie spełniać swoje marzenia. Są konsekwentne, uparte i rozsądne.To cechy cenne nie tylko w dzieciństwie, ale w całym życiu.  

 


Ile trwają warsztaty i gdzie się odbywają?


Warsztaty prowadzimy w dwóch formułach:


·      cyklicznej: jako roczny kurs stacjonarny (32 spotkania - 1 raz w tygodniu po 30 lub 60 minut) w przedszkolach, szkołach podstawowych i szkołach językowych oraz innych placówkach edukacyjnych;

 

Od tego roku szkolenego zapraszamy na zajęcia cotygodniowe w: Łodzi, Gdyni, Gdańsku, Sopocie, Wrocławiu, Płocku, Żyrardowie, Włocławku 

 

 


·      jednorazowej: jako event o zamkniętej formule (60 do 90 minut) w galeriach handlowych, na imprezach urodzinowych, imprezach firmowych dla dzieci pracowników oraz półkoloniach.


Koszt warsztatów


Cena uzależniona jest od wielkości grupy i miasta, w którym zajęcia będą prowadzone, a także od indywidualnych potrzeb naszych klientów. Zachęcamy do kontaktu; z przyjemnością przedstawimy szczegóły i wypracujemy korzystne dla obu stron rozwiązanie.

 


Franczyza, czyli zapraszamy do współpracy!


SMART Kid Academy to również system franczyzowy. Zapraszamy do kontaktu wszystkich, którzy chcą mieć we własnej placówce z zajęciami pozalekcyjnymi wyjątkowe warsztaty przedsiębiorczości dla dzieci.


Oferujemy:


·      gotowe scenariusze zajęć
·      materiały edukacyjne
·      szkolenie kadry
·      materiały graficzne
·      wsparcie w promocji i rekrutacji
·      konsultacje merytoryczne


Jeśli interesuje Cię współpraca ze SMART Kid Academy, skontaktuj się z nami!


Szczegóły już wkrótce....


Napisz pod adres: pawel@smartkidacademy.com
lub zadzwoń 501 845 835

 


 

Co o nas mówią klienci

Polecamy! Pełen profesjonalizm wraz z super podejściem do dzieci.

Małgorzata Wielądek nauczycielka w przedszkolu

Super inicjatywa, temat dokształcania naszych maluchów w dziedzinie przedsiębiorczości oraz finansów przy obecnych zakresie szkolnictwa jest niezbędny aby przygotować ich do życia. Myślę, że rodzice mogą także się wiele nauczyć a napewno swoje podejście do dzieci w tej dziedzinie poprawić. Zachęcam szkoły do współpracy. Ocena celująca

Paweł R. Przedsiębiorca i Tata

Zaangażowanie, profesjonalny przekaz wiadomości i umiejętności. Najważniejsze - dzieci są prawdziwie szanowanymi partnerami w odkrywaniu trudnej rzeczywistości.

Krzysztof Augustyniak Dyrektor Szkoły

Moja córeczka miała okazję uczestniczyć w warsztatach dla małych przedsiębiorców. Dowiedziała się na nich między innymi jak działa bank i karta kredytowa, że pożyczone pieniądze trzeba oddać, a żeby oddać trzeba je zarobić. Okazało się, że tematy dla mnie oczywiste, dla Martyny nie były znane. Projekt jest warty polecenia zarówno jako zajęcie dla przedszkolaków, jak i dla szkolniaków.

Agnieszka N. rodzic

Program "Mali Przedsiębiorcy" w usystematyzowany, jasny i spójny sposób wprowadza dzieci w zrozumienie trudnych zagadnień z dzieciny finansów i przedsiębiorczości. Z punktu widzenia psychologii, jest bardzo dobrze dostosowany do możliwości rozwojowych i percepcyjnych dzieci w wieku przedszkolnym. (...) Stymuluje istotne w tym okresie rozwoju procesy poznawcze poprzez tworzenie nowych pojęć, ćwiczenie pamięci, myślenia, koncentracji uwagi. Jego ogromny atutem jest forma zabawy, która rozwija wyobraźnię, zdolność współpracy, inspiruje do działania, a poprzez towarzystwo wesołych postaci wyzwala mnóstwo radości i pozytywnych emocji.

mgr Beata Nawrot psycholog dziecięcy, psychoterapeuta rodzinny, nauczyciel akademicki

Program "Mali Przedsiębiorcy" skutecznie wprowadza małe dzieci w świat biznesu. Uczy odróżniania zachcianek od potrzeb, zasad oszczędzania, zaradności i samodzielności. Jest to trafna i ciekawa propozycja dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Z pełną odpowiedzialnością mogę polecić ten program. Dla nas wszystkich ważne jest, byśmy rozumieli świat biznesu.

Renata Lisowska Dr hab. Profesor Uniwersytetu Łódzkiego
501845835
Zadzwońlub napisz:
Przydatne pliki

Materiały do pobrania

Bezpieczne Dziecko w Sieci - 7 Wskazówek dla Rodziców INFOGRAFIKA

pobierz

Plan kursu Mali Przedsiębiorcy na rok 2019/2020

pobierz

Postanowienia noworoczne 2019 Plakat do uzupełniania

pobierz
Strona wykorzystuje cookies. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarkiX