Idea

Dlaczego stworzyłam SMART Kid Academy

Maya, logo SMART Kid Academy 

 

 

MOJA MISJA I DZIAŁANIE, CZYLI DLACZEGO POWSTAŁA INICJATYWA SMART KID ACADEMY 

 

 

Czym jest SMART Kid Academy? Wierzę w przydatność, a może nawet przewagę wiedzy życiowej, tej której nie uczymy się w przedszkolu, szkole, na studiach, a bez której w obecnych czasach ciężko dać sobie radę, nad tą czysto akademicką. SMART Kid Academy uczy radzenia sobie w życiu w szybkim tempie, w zdobywania stale nowych umiejętności, odporności na stres, piszę i uczę o zdrowym styl życia i utrzymywaniu dobrych relacji międzyludzkich w świecie offline i online. Chcesz wiedzieć więcej? Zapisz się do mojego newslettera.

 

Wiemy, że dzieci są przyszłością. Dzisiejsza rzeczywistość oferuje im możliwości, o których ich rodzice mogli tylko marzyć. Jednak ta sama rzeczywistość bywa niekiedy brutalna. Kilka dekad temu, aby uzyskać dobrą pracę i względny życiowy spokój wystarczyło ukończyć dobrą szkołę, czy nauczyć się zawodu.

 

Jednak czasy się zmieniają. Szkolna edukacja, choć powszechna i łatwo dostępna, nie jest już wystarczająca, aby zapewnić życiowy sukces. Wyzwania, z którymi we współczesnym świecie muszą się mierzyć młodzi ludzie, wymagają innego podejścia – podejścia SMART, które skupia się na nauce, a później stosowaniu w praktyce kilku prostych, choć bardzo efektywnych życiowych umiejętności. I to właśnie z takimi życiowymi umiejętnościami będzie można lepiej się zapoznać na tym blogu.

 

SMART Kid Academy wspiera dzieciaki i rodziców. Dzielę się radami i wskazówkami, oraz gotowym do wdrożenia planem działania. Główny cel to pomóc dzieciom odnosić sukcesy, mierzyć się z wyzwaniami przyszłości i tak po prostu – mieć szczęśliwe życie.

 

Maya_dzieci_SMART Kid Academy w akcji

 

5 PUZZLI


Istnieje pięć bardzo istotnych obszarów życia, które w dzisiejszym świecie, każde dziecko powinno dobrze znać:

 

STER NA SUKCES – Wiedza na temat planowania i budowania swojego sukcesu osobistego,

MALI PRZEDSIĘBIORCY – Znajomość finansów i przedsiębiorczości,

ATRAKCYJNA NAUKA – Umiejętność szybkiego i efektywnego uczenia się,

RELACJE Z LUDŹMI – Umiejętności interpersonalne,

TAJEMNICE SZCZĘŚCIA – Cieszenie się życiem, chwilą obecną, radzenie sobie ze stresem.


Z pierwszych liter tych obszarów postał skrót S.M.A.R.T.– co w języku angielskim oznacza MĄDRY i tak powstał pomysł na SMART Kid Academy, czyli Akademię Mądrego Dziecka

 

 

CO TO ZNACZY BYĆ "SMART" W DZISIEJSZY ŚWIECIE WG. MISJI SMART KID ACADEMY


S – STER NA SUKCES

 

Warto pamiętać, że cel bez planu jest tylko życzeniem. Droga do osiągnięcia sukcesu jest długa i żmudna – wymaga nie tylko dużo czasu i wysiłku, ale również wytrwałości i ciężkiej pracy. Po drodze łatwo zgubić z oczu cel, do którego dążymy. Jednak zbudowanie strategii osiągnięcia sukcesu i wczesne planowanie sprawia, że jesteśmy do takiej podróży dużo lepiej przygotowani.

 

W tym obszarze dzielę się wiedzą o codziennych zwyczajach, zajęciach, sposobach na sukces, tych którzy już osiągnęli światowej klasy sukces. Znajdą się tu także najnowsze wyniki badań na temat efektywności, ćwiczenia, jak nie bać się mierzyć wysoko, metody skutecznego planowania, sposoby radzenia sobie z niepowodzeniami. Bedą tu także istotne do osiągnięcia sukcesu informacje o naszym wizerunku  (ubiór, wygląd, klasa, maniery).

 

M – MALI PRZEDSIĘBIORCY

 

Czy nam się to podoba, czy nie – nasze życie obraca się dookoła pieniędzy. Zarabianie i zarządzanie finansami jest jedną z najbardziej użytecznych, życiowych umiejętności. Mądre gospodarowanie pieniędzmi sprawia, że nie musimy co miesiąc martwić się, jak powiązać koniec z końcem i otwiera drzwi do wielu nowych możliwości. Nauczmy dzieciaki, jak oszczędzać, by inwestować, czy jak wydawać mądrze nawet najmniejsze kwoty. Wykształćmy w nich spojrzenie na świat Małego Milionera, by zamiast wiecznie liczyć na innych, mogły po prostu liczyć na siebie i swoje umiejętności w zdobywaniu pieniędzy.

Przedsiębiorczość, przedkładanie potrzeb nad zachcianki, rozróżnienie dobrego długu od złego, a także nauka myślenia, tak jak miliarderzy np. Warren Buffet, czy Carlos Slim Helu, to tylko niektóre tematy z tej sekcji.

W tej tematyce publikuje swoje bajki o przyjaciołach ze SMART gangu, warsztaty "Mali Przedsiębiorcy" z wiewiórem Frankiem i świnką Grosią, którzy uczą się podstawowych umiejętności z zakresu finansów, czy biznesu.

 

A – ATRAKCYJNA NAUKA

 

Mózg człowieka jest niesamowity, a jego możliwości są zdumiewające. Ludzka umiejętność nabywania wiedzy jest naprawdę imponująca. W odpowiednich okolicznościach, możemy chłonąć nowe informacje niemal tak samo dobrze, jak gąbka wodę.

Dokładnie tak samo, jak najnowocześniejsze komputery potrzebują algorytmów i programów by przetwarzać dane, tak samo my możemy poprawić funkcjonowanie mózgu, stosując różnorodne techniki pamięciowe, odpowiednią dietę, ćwiczenia, czy metody szybkiego czytania. Czy wiesz, że jeden z najbogatszych ludzi na świecie Warren Buffett czytał 800 stron dziennie?

 

R – RELACJE Z LUDŹMI

 

Relacje z innymi ludźmi są katalizatorem życiowego sukcesu. Tak zwane „umiejętności miękkie”, są obecnie jednymi z najbardziej pożądanych cech u potencjalnych pracowników ale także kluczowe w osiągnięciu sukcesu jako przedsiębiorca. Znajomości z „odpowiednimi ludźmi”, a także umiejętność komunikacji, wspólnej wymiany myśli i poglądów, może pomóc Twojemu dziecku osiągnąć sukces. Rodzina i przyjaciele stanowią nie tylko źródło inspiracji, ale również bezcennego wsparcia i motywacji. A jak pokazują ostatnie badania z Universytetu Harvarda, najszczęśliwsi ludzie na świecie, to ci, którzy mieli przez całe życie najlepsze relacje z bliskimi.

Będę poruszać tematy, takie, jak utrzymywać relacje także poza siecią, jak prosić o pomoc, jak słuchać i szanować innych ludzi i ich opinie, ale także jak być pewnym siebie człowiekiem.

 

T – TAJEMNICE SZCZĘŚCIA

 

Osiągnięcie szczęścia to centralny cel życia większości ludzi, do którego jednak niewielu ostatecznie udaje się dotrzeć. Oczywiście, życie każdego z nas pełne jest zarówno wzlotów, jak i upadków, śmiechu i łez. Wszystkie te emocje są naturalną częścią życia. Ale w tych „gorszych dniach”, świadome stosowanie kilku prostych sztuczek, pozwala poprawić nasz nastrój, odmienić spojrzenie na świat, a w efekcie – poprawić naszą jakość życia.

Będziemy wspólnie uczyć się i nasze dzieciaki, jak czerpać radość z chwili obecnej, jak doceniać to co mamy, jak czerpać radość z życia, jak umieć się w zdrowy sposób zresetować i nabrać energii do działania oraz jak lubić siebie.

 

Podpis Maya

maya@smartkidacademy.com

 

 

 

 

Przydatne pliki

Materiały do pobrania

Bezpieczne Dziecko w Sieci - 7 Wskazówek dla Rodziców INFOGRAFIKA

pobierz

Postanowienia noworoczne 2019 Plakat do uzupełniania

pobierz
Strona wykorzystuje cookies. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarkiX